شرکت نرم افزاری ایده آل کیفیت آپادانا

Software Company Ideal Keyfyat Apadana

سال تاسیس: 1390- شماره ثبت: 45024         Since: 2011 - N.:45024   


محصولات نرم افزاری تحت وب، تحت ویندوز، اپلیکیشن، طراحی سایت


Web & windows based software products, application and website design

پشتیبانی 24 ساعته و مشاوره رایگان

98-935-677-5307+


One year free support
+98-935-677-5307

نرم افزار مدیریت انبار و انبارداری


نرم افزار انبارداری و مدیریت انبار آپادانا


نرم افزار مدیریت انبار و انبارداری آپادانا نرم افزاری حرفه ای و کاربر پسند با هدف مدیریت نگهداشت دقیق آماری و ریالی کالاها تنظیم و طراحی شده‌است. در این نرم افزار کلیه عملیات مورد نیاز را که قبلاً در دفاتر و سیستم‌های دستی/کاردکس انبارها انجام می‌گرفت را به‌صورت خودکار و با قابلیت‌ها و امکانات بیشتر انجام خواهد داد.

مدیریت و اطلاع از وضعیت انبارها و اعلام کلیه مراحل ورود کالا از تعداد موجودی و تعداد واردشده، خارج شده، موجودی آماده فروش، اقلام نایاب و فاسد شده، ضایعات و اضافات انبارگردانی مقاطع مختلف را به صورت کاملا شفاف و ملموس در خود دارد، با استفاده از نرم افزار انبارداری آپادانا کنترل‌های لازم را بر ورود و خروج کالاها داشته باشید.

سیستم نرم افزار انبارداری مبتنی بر بارکد برای تسهیل و افزایش دقت و کیفیت مدیریت و کنترل کلیه امور انبار مانند ورود کالا به انبار، خروج کالا از انبار، انبارگردانی و... طراحی شده است. نرم افزار انبارداری آپادانا، در دو نسخه تحت وب (آنلاین) و تحت ویندوز (تک کاربره و تحت شبکه) طراحی و تنظیم شده است .

قابلیت‌هایی مانند کدینگ، بانک کالای از پیش تعریف شده برای کسب و کارهای مختلف، قابلیت اتصال انواع بارکدخوان و همچنین قابلیت تعریف بی‌نهایت انبار از ویژگی‌هایی است که فرایند تعریف کالا و رهگیری کالا در انبار را مکانیزه کرده و امور انبارداری را برای انبارداران تسهیل می‌کند. امکان اتصال برنامه نرم افزاری مدیریت انبار و انبارداری به برنامه نرم افزاری حسابداری آپادانا امکان پذیر می باشد.

در صورت درخواست افزایش و یا کاهش آیتم های تعریف شده، پس از مشاوره بخش فنی شرکت ایده آل کیفیت آپادانا، آیتم های درخواستی در برنامه نرم افزاری اضافه و مجددا قیمت گذاری انجام و اعلام می گردد.

پیش از خرید نرم افزار، با دموی رایگان، هر چه بیشتر با نرم افزار آشنا شوید.

اتوماسیون تحویل کالا از انبار

در این قسمت کاربران می توانند کالاهای مورد نیاز خود را درخواست نموده، سپس مدیر با توجه به درخواست های داده شده و موجودی کالاها در انبار، تایید/رد نماید و مقدار مورد تایید را وارد نموده تا انباردار برگ خروج کالا از انبار را صادر نماید.


اتوماسیون خرید کالا

کاربران درخواست خرید کالاهای مورد نیاز خود را در برنامه نرم افزاری ثبت نموده ، مدیر درخواست ها را تایید/رد می نماید و مقدار تایید شده را در نرم افزار مشخص نموده و در نهایت کالاهای خریداری شده، توسط انباردار ثبت ورود به انبار می گردد و به موجودی کالا جهت تحویل به درخواست کننده اضافه می گردد.


گزارشات نرم افزاری انبارداری

علاوه بر گزارشات استانداردی که داخل هر نرم افزار انبارداری معمولا تعریف می شود (مانند گزارش موجودی کالا و تعداد کالای وارد و خارج شده و...) ، در نرم افزار انبارداری آپادانا سعی بر ایجاد گزارشات متنوع با کیفیت بالا و تفکیک بر اساس آیتم های مختلف قتعریف شده است، هر یک از گزارشات استفاده های کاربردی و موثری در مدیریت انبار دارند، بطور مثال از گزارش تعداد کالاهای درخواست و خارج شده از انبار، می توان کالاهای پر گردش و کالاهای کم گردش را شناسایی نمود و در تعیین نقطه سفارش هر کالا استفاده نمود و یا با استفاده از گزارش تاریخ مصرف، از فاسد شدن کالاها جلوگیری و مدیریت نمود و هزینه ها را کاهش داد.

- گزارش موجودی کالاهای یک یا تمام انبارها، با امکان تفکیک نمودن گروه و دسته های کالا

- گزارشات متنوع از گردش یک کالا، به تفکیک انبار، در هر محدوده زمانی

- گزارش ریز عملیات انبار درهرمحدوده زمانی.

- گزارش صورت گردش کالا برای تمام انبارها و یا به تفکیک انبار و گروه، دسته کالاها

- گزارش کالاهایی که به نقطه حداقل (نقطه سفارش) یا حداکثر موجودی رسیده‌اند

- امکان گزارش و پیگیری گردش یک شناسه(سریال نامبر،Lot Number، BatchNumber)

انبارگردانی در نرم افزار انبارداری آپادانا

فرآیند انبارگردانی به معنی کنترل کالاهای موجود در انبار می باشد. در عملیات انبارگردانی، موجودی کالاها در یک یا چند بازه زمانی مختلف به صورت دستی شمارش می‌شود. سپس تطبیق یا مغایرت موجودی انبار در فرم‌های انبارگردانی با آنچه که در سیستم‌های انبارداری و کاردکس کالا از قبل ثبت شده است، بررسی می‌شود. انبارگردانی از رایج‌ترین شیوه‌های کنترل موجودی انبار در بازه زمانی مشخص است. هدف از انبارگردانی نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر ثبت ورود و خروج کالا از انبار است. براساس اصول انبارداری، این عملیات حداقل یک بار در سال باید در انبار سازمان‌های کالا محور می بایست انجام شود.

یکی از عملیات زمان بر در انبارداری انبارگردانی است، در نرم افزار انبارداری آپادانا به ساده ترین روش می توان عملیات انبارگردانی را انجام داد و سیستم بصورت خودکار مغایرت های انبار را محاسبه نموده و ثبت های کسری و مازاد انبارگردانی را انجام می دهد. امکان انبارگردانی آخر سال و یا بصورت دوره ای دلخواه(هفته ای، ماهانه، فصلی و ...) در نرم افزار امکان پذیر می باشد.


انبار warehouse و مدیریت انبار

به مجموعه امکانات و تسهیلاتی که فضا، ابزار رباتیک، قفسه‌های نگهداشت و نیروی انسانی را تأمین می‌کنند تا ورود، خروج و نگهداشت کالاها مدیریت شوند، انبار گفته می‌شود.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سازمان/شرکت انبار و انبارداری می باشد، بخش بزرگی از دارایی‌ سازمان‌ها و شرکت ها در موجودی‌ انبار قرار گرفته است. موجودی کالاهای انبار باید در محل‌های امن و به صورت صحیح نگهداری شود و دسترسی به آن به آسانی امکان پذیر باشد. نوع و مقدار مواد و نقطه سفارش مواد موجود در انبار بایستی به طور مستمر مورد توجه انباردار قرار گیرد.

تعریف انبارداری; انبارداری Inventoryچیست؟

انبارداری عبارت است از دریافت کالا و اقلام از قسمت‌های مختلف شرکت/سازمان یا دیگران از خارج شرکت و نگهداری آن‌ها با توجه به قوانین و اصول انبار داری.

فرایند انبارداری باعث سهولت در تحویل دادن (صدور) و تحویل گرفتن (ورود) با کمترین وقت و نیروی مورد نیاز می‌باشد. همچنین رسانیدن اجناس و کالاهای مورد نیاز بخش‌های مختلف یک شرکت/سازمان و یا خریداران به آنها در کمترین زمان ممکن براساس مدارک و ضوابط قانونی از وظایف شغل انبارداری می‌باشد.

اصلی ترین فرآیندهایی که در سیستم انبارداری انجام می شود عبارتند از:

- رسید کالا

- تایید کالا

- حمل و نقل بین قسمت های مختلف انبار

- ذخیره و ایمن کردن کالا

- تهیه سفارشات و ادغام بارها

- ارسال کالا

- مدیریت و پردازش اطلاعات مربوط به گردش کار، تقاضا و غیرهانواع موجودی انبار

- مواد خام یا مواد اولیه که برای تولید کالا استفاده می‌شود

- مواد و لوازم مصرفی مانند کاغذ، مداد یا وسایل بسته بندی که غیرمستقیم در تولید کالا و یا برای خدمات جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرند

- مواد و لوازم در جریان ساخت که تغییرات اولیه روی مواد اولیه آن‌ها انجام شده ولی هنوز کاملا ساخته نشده است

- کالای تمام شده که به مرحله نهایی رسیده و قابل عرضه به بازار هستند

- اجناس خریداری شده جهت فروش که بدون هیچ گونه تغییری، به طور موقت در انبار نگاهداری و جهت فروش به بازار عرضه می‌شود


مزایای انبارگردانی

انبارگرداری مزایای زیادی برای سازمان‌ها دارد که از مهمترین آن‎‌ها می‌توان به اطمینان از ارقام ثبت شده در صورت حساب‌های مالی، کاهش خطای کاری حین بررسی عملکرد حسابدارها و انباردارها، جداسازی ضایعات و موجودی غیر قابل مصرف و همچنین ایجاد نظم در انبار و فراهم کردن شرایط دریافت گزارش از موجودی انبار، میزان تولید و میزان مصرف است. علاوه بر این از ازدیاد بیش از اندازه کالا در انبار، ضرر و زیان حاصل از فساد کالاهای دارای تاریخ انقضا، ضرر حاصل از تغییر قیمت‌های اقلام از طریق کنترل موجودی انبار و ثبت سفارش‌ تکراری جلوگیری می‌کند.


انبارداری و اصول حسابداری آن

انبارداری و اصول حسابداری آن به مجموعه‌ای از فرآیندهای حسابداری گفته می‌شود که موجودی انبار را مشخص می‌کند. در حسابداری انبار، منظور از موجودی، تعداد و مقدار محصولات و مواد اولیه نیست بلکه آنچه که مشخص می‌شود مبلغی از موجودی انبار است. در طی این فرآیند، عملیات انبارگردانی هم انجام خواهد شد. معمولا فرآیند حسابداری انبار در پایان دوره مالی انجام می‌شود. در بیشتر سازمان‌ها، دوره مالی یک ساله است اما در برخی نیز دوره‌های مالی 3 و 6 ماهه وجود دارد. آنچه اهمیت دارد این است که براساس استانداردهای حسابداری، فرآیندهای حسابداری انبار و انبارگردانی باید حداقل یک بار در سال انجام شود.حسابداری اموال و انبار در بیشتر مواقع می‌تواند از ضررهای احتمالی جلوگیری کند. هدف از انبارگردانی و حسابداری انبار، بررسی موجودی کمی و کیفی کالاها و کنترل دارایی موجود‌ی انبار است. کاربرد حسابداری انبار که با نرم‌افزارهای حسابداری انبار امکان‌پذیر است، به موارد زیر می‌پردازد:

- تحویل، نگهداری و توزیع صحیح و سریع کالا

- پیشگیری از ضرر و زیان واحدهای اقتصادی بواسطه کنترل و ارزیابی دقیق موجودی انبار و همچنین پیشگیری از ازدیاد بیش از اندازه موجودی

- کنترل کمی موجودی انبار و جلوگیری از هزینه بیش از حد سرمایه در گردش

- کاهش و تسهیل فرآیندهای حسابداری با صدور قبوض انبار و تسهیل پرداخت مبلغ کالا

- محاسبه مبلغ موجودی‌ انبار به نرخ تمام شده
انبارداری مدرن

توسعه و پیشرفت فناوری موجب شده است که فرآیندهای انبارداری بسیار متفاوت از قبل انجام شود. امروزه نرم‌افزارهای انبارداری و مدیریت انبار جای ثبت داده‌ها به صورت دستی را گرفته و کار انباردارها با سرعت بیشتری انجام می‌شود. فرآیندهای انبارداری به لطف پیشرفت در تکنولوژی و ظهور روش‌های مدرن تکمیل و انبارها هوشمندتر شدند به طوری که سیستم های مدیریت انبار، فناوری‌های مدرن را در خود جای داده‌اند. شیوه‌های مدرن انبارداری به سازمان‌ها کمک می‌کند تا چالش کمبود کارکنان انبار، خطاهای انسانی و … را برطرف و موجب کاهش هزینه‌ها، کاهش خطاهای پردازش، افزایش بهره وری و کارایی و مدیریت بهتر موجودی کالا ‌شود.


مشاوره انبارداری

بسیاری از مدیران با بهره مندی از دانش تجربه خود در زمینه مدیریت انبار و انبارداری، فرایندهای انبارداری سازمان خود را به گونه ای پیاده‌سازی کرده‌اند که تمامی فرایندها/عملیات‌ها به خوبی پیش روند؛ بسیاری از مدیران به دلیل تعریف فرایندهای زیاد در حیطه کاری خود، مطمئن نیستند که فرایندهای انبارداری در بهینه‌ترین حالت خود قرار دارند یا خیر. مشاورین انبار با بررسی فرایندهای مدیریت انبار و انبارداری، تعیین می‌کنند که فرایندهای فعلی انبار و انبارداری بهینه هستند یا خیر. در صورتی که این فرایندها بهینه نباشند، پیشنهاد اجرای بهینه فرایندها را بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی می‌کنند تا سرعت و دقت در عملیات‌ها افزایش پیدا کند.

انبار چیست، ثبت انبار، انبارداری، انواع انبار، سامانه جامع انبار، انبار کالا، استعلام سامانه جامع انبارها، اجاره انبار نرم افزار انبارداری رایگان، نرم افزار انبارداری اندروید، نرم افزار انبارداری ساده، نرم افزار انبارداری حرفه ای، نرم افزار انبارداری اکسل، بهترین نرم افزار انبارداری، دانلود نرم افزار انبارداری رایگان ویندوز، نرم افزار مدیریت انبار رایگان، نرم افزار مدیریت انبار اندروید، بهترین نرم افزار انبار، نرم افزار انبارداری اکسل، نرم افزار انبارداری حرفه ای، دانلود نرم افزار انبارداری کرک شده، نرم افزار انبارداری چیست